Jak pomóc niepełnosprawnym?

Ostatnio w mediach coraz częściej powtarzane są wywiady z osobami niepełnosprawnymi, a także ich opiekunami. Nierzadko bowiem nie zdajemy sobie sprawy z tego jak poważny jest to problem. Funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej i jej najbliższych ulega diametralnej zmianie.

Trzeba jednak podkreślić, iż w wielu przypadkach kluczowym elementem są pieniądze, bez których nie da się normalnie żyć. Czy wobec tego wszystkie problemy niepełnosprawnych da się rozwiązać za pomocą pieniędzy? Z powiedzeniem, iż pieniądze szczęścia nie dają, zgadza się prawie każdy. Niemniej każdy chciałby to powiedzenie zweryfikować osobiście, szczególnie gdy jest w trudnej sytuacji.

Specjalistyczna aparatura, leki i terapie dla niepełnosprawnych są niezwykle kosztowne. Pomijając jednak takie oczywiste kwestie, w wielu przypadkach nieocenioną pomoc stanowi opieka nad niepełnosprawnym. Dla osoby takiej z kolei ważne jest towarzystwo i bliskość innej osoby. Niejednokrotnie zwykły uśmiech może poprawić dzień, nawet pomimo problemów zdrowotnych.